top of page

Пост-індустріальна спадщина як мистецтво

Метою проекту була фіксація, переосмислення та мистецька трансформація постіндустріальної спадщини Херсона. Проект поєднував практики арт-ревіталізації та розвитку аудиторії.


В рамках воркшопу, підтриманого HBCE, 26 художників працювали з темою постіндустріальної спадщини Херсона та створювали мистецькі роботи для виставки “Музей Майбутнього в Минулому” на колишньому машинобудівному заводі – візуальне мистецтво, настінні розписи, сайт-специфік та саунд-специфік перформанси, інсталяції, об’єкти, фотографії та відео. Частина учасників працювала з інтерв’ю, текстами, старими фотографіями та створювала новий наратив для постіндустріального простору. У фіналі 20 творів продемонстрували синергію кількох художників та різних жанрів мистецтва. Арт-проєкти залучити до креативного процесу різні групи – наприклад, відбулися перформанси за участю 60 студентів-дизайнерів або 100 викладачів шкіл мистецтв з різних регіонів України.


5 відкритих лекцій допомогли створити нове бачення постіндустріальних просторів. Темами лекцій були креативні громадські простори, колективна пам’ять, спілкування через мистецтво, переосмислення постіндустріальної спадщини. До проекту зі своїм досвідом розвитку промислового туризму долучилася команда урбан-активістів з Кривого Рогу.

Проєкт має як видимі матеріальні, так і інтелектуальні результати. Матеріальним результатом є створення яскравого наочного прикладу фіксації, переосмислення та мистецької трансформації постіндустріальної спадщини Херсона. Виставка на колишньому заводі привабила більше 1000 відвідувачів. Було розроблено та розповсюджено каталоги виставки з описом робіт та їх концпецій. Близько 200 відвідувачів приєдналися до наших екскурсій по "Музею Майбутнього в Минулому".

Інтелектуальним результатом стало формування розуміння та сприйняття промислового минулого не як проблеми, а як передумови для трансформації в різних сферах, особливо як потенціалу перетворення занедбаного промислового простору на мистецькі/культурні простори з урахуванням історії людей та міста.

Проект отримав резонанс у соціальних мережах, статтях та репортажах у місцевих ЗМІ та детальне висвітлення на всеукраїнському Інтернет-ресурсі про сучасне мистецтво mitec.ua.

Проект реалізовано за підтримки Програми ґрантів Harald Binder Cultural Enterprises (HBCE). Організація HBCE заснована істориком та меценатом Гаральдом Біндером, спрямована на підтримку міждисциплінарних проектів культури, мистецтва і освіти та сприяє сталому розвитку цих напрямів в Україні. Конкурс Програми ґрантів НВСЕ відбувається один раз в рік, сума ґранту становить від 500 до 5000 євро на ініціативи, які реалізуються в Україні в визначені терміни. Одним з основних завдань HBCE є підтримка формування інституції сучасного мистецтва “Арт Центр Фабрика Повидла” у Львові.


Детальніше: www.hbce.com.ua

コメント


Архив
Пошук по тегам
Ми у соцмережах
  • Totem
bottom of page