top of page
31.jpg
Dream Гогольfest / Візуальна програма

 

У 2020 році Херсон став вперше майданчиком найбільш масштабного фестивалю сучасного мистецтва в Україні – Гогольfest. Цей міжнародний мультидисциплінарний фестиваль презентував низку програм: театральну, музичну, освітню, візуальну, перфомативну, нічну. Всі напрямки перетинаються між собою — у цій свободі та взаємодії створюються унікальні творчі продукти на стику дисциплін, аналогів яким в Україні немає.

 
«Відродження легенди: шлях об’єднання і розвитку»:

Проект полягає у комплексному підході до створення культурного ландшафту та умов для ревіталізації об’єктів історико-культурної та архітектурної спадщини, які розташовані в районах Херсонської області. Точка відліку – це збирання та відродження легенд, пов’язаних з цими об’єктами, та залучення міської спільноти (краєзнавців, місцевих активістів, мешканців).

«Новий подих культури:
спадщина, наповнена життям мистецтва»

 

Проект тривав у 2012-2013 рр. в рамках Програми Східного Партнерства з питань культури, яка фінансується Європейським Союзом. Він охопив Південь України, Грузію та Вірменію.

Проект був спрямований на підтримку і поширення кращих інноваційних культурних і творчих практик на основі традиційної культурної спадщини – музеїв краєзнавства, історії, археології, етнографії, мистецтва і т.д. всіх рівнів (районних, обласних, національних).

 
Культурна карта Херсону

 

Культурна карта – це дослідження культурної ситуації в місті. До 2012 року культурна карта в Україні була складена лише в одному місті – Львові. У 2013 році її було складено ще у семи містах України, серед яких і Херсон. Ініціював і організував створення культурної карти Херсону Центр молодіжних ініціатив «Тотем», а складена вона була за допомогою численних партнерів, основним серед яких був Херсонський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Альтернативний арт-путівник по Херсону

 

В 2011 році Європейський Культурний фонд, Українська Мережа Культури, ГО «Центр культурного менеджменту» (Львів) запропонували Україні ідею створення мистецьких путівників в 7 містах. За право участі в цій програмі боролося багато міст, але в число міст-переможців увійшли Київ, Донецьк, Львів, Харків, Одеса, Івано-Франківськ і Херсон.

В Херсоні створенням мистецького путівника зайнявся Центр молодіжних ініціатив «Тотем». До його створення долучилося понад 50 авторів, які надали свої тексти, фотографії та ілюстрації.

Це не звичайний путівник. Це – абетка для тих, хто хоче зрозуміти, у чому ж секрет особливого шарму Херсону

bottom of page